NA DVOU ENDURECH - DVĚMA SVĚTADÍLY 2011

Na motorce z Ludgeřovic do Turecka aneb:
NA DVOU ENDURECH - DVĚMA SVĚTADÍLY 2011

Stávám se čím dál více ,,závislým'' cestováním na motorce a s tím spojeným adrenalínem.

Loňský cestopis o sólo ,,Habscheid Tour 2010‘‘ jsem zakončil slovy - že kam to bude příští rok…?! A že na to mám celou zimu! I stalo se a ta letošní cesta bude zatím má nejdelší a asi taky i nejzajímavější. Dnes již pod názvem:
Na dvou endurech – dvěma světadíly 4.6 – 23.6. 2011

Kdy během třítýdenního putování a najetí cca 7 000km chceme s kamarádem Michalem a jeho přítelkyní Zdeňkou navštívit tyto státy:
SK, Ukrajinu, Rumunsko, Bulharsko a Turecko, kde v Istanbulu překročíme Evropsko - Asijskou hranici a podél pobřeží - městy Bursa, Bandirma a Biga se dostaneme až k Turecké Tróji a pak z Lapseki trajektem zpět na Evropský kontinent do Gelipolu. Pokračovat budeme pak Řeckem - kde se ve Vrasně k nám připojí jako spolujezdkyně moje žena Olga a po pár dnech odpočinku u moře bude naše putování pokračovat přes Makedonii do Albánie, dále přes Černou Horu do Chorvatska a jejím pobřežím až do Rijeky, odkud je to pak již jen ,,skok'' Slovinskem do Rakouska a přes Jižní Čechy domů do Ludgeřovic.

Účastníci této cesty pojedou na těchto strojích:
BMW 1200GS Adventure r.v. 2009 - Helmut & Olga
Honda Varadero XL 1000V r.v. 2002 – Michal & Zdeňka
Během svého putování máme v plánu navštívit spousty zajímavých distancí a měst jako je třeba družební město Ludgeřovice - Tisovec na Slovensku, v Rumunsku pak ,,Český Banát'' a okolní vesnice s potomky Čechů, v Turecku bájnou Tróju a také některé zahraniční distributory autochemie PORZELACK ve státech v nichž má tato FY zastoupení.

Vše se budeme snažit řádně dokumentovat, vstřebávat zážitky a pocity a uchovat je tak, ať si na mých web-stránkách posléze můžete o našem putování opět počíst a zhlédnout kupu fotek - bude-li Vás to zajímat…

ODPOČET !!! <--- klikněte si :-)

H.Š.
helmut.safarcik@volny.cz

logo